GN 2/2021 Archiwum

Warsztaty dziennikarskie z „Gościem”

Uczestniczyć w nich będzie młodzież z klasy o profilu dziennikarskim III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Są młodzi i ciekawi świata, pełni energii i otwarci na to, co nowe. To pokolenie ludzi szczerych, potrafiących wybierać wbrew opinii i presji otoczenia. Jak podkreślają, w gronie ich rówieśników panuje przekonanie, że „humaniści nie mają przyszłości” – jednak oni zdecydowali się wybrać taki właśnie profil, bo interesuje ich nauka i człowiek.

Zainteresowania mają różne: uwielbiają gry komputerowe, ciekawi ich psychologia i literatura, dziennikarstwo czy chociażby skandynawistyka. Słuchają ciężkiej muzyki, śpiewają w chórze. Chcą skorzystać z oferty szkoły, która chce przede wszystkim inspirować i stwarzać możliwości świadomego rozwoju młodym ludziom.

Warsztaty dziennikarskie z „Gościem”   III LO im. Unii Lubelskiej to szkoła, która chce przede wszystkim inspirować i stwarzać możliwości świadomego rozwoju uczniom ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Warsztaty dziennikarskie będą się odbywać regularnie. Będzie to kurs edukacji medialnej zawierający wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dający warsztat i narzędzia osobom początkującym i tym, które mają już nieco doświadczenia. Uczestnicy warsztatów odkryją znaczenie i funkcjonowanie mediów, także od strony „wszystkożernego odbiorcy”. Poznają mechanizmy medialnej kreacji rzeczywistości, zasady oraz sposoby aktywności w „nowych mediach”, w których zgodnie z zasadami wikinomii i prosumpcji nie obowiązuje już podział na nadawców i odbiorców mediów, a także na producentów i konsumentów. Będą mieli okazję zrozumieć czym jest tzw. pole medialne, ale przede wszystkim zostanie im stworzona okazja tworzenia własnych tekstów i robienia zdjęć. Warsztaty mają szansę przyczynić się również do podniesienia kultury dialogu w przestrzeni społecznej.

W zajęciach będą uczestniczyć zwłaszcza uczniowie klasy 1c oraz zespół gazety szkolnej „Sensor” założonej przez Beatę Nowak. Poprowadzi je szef lubelskiej redakcji „Gościa” ks dr Rafał Pastwa przy współpracy z Bożeną Welter i Anetą Teterycz. Warsztaty nie są obowiązkowe, będą w nich uczestniczyć jedynie chętni uczniowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama