Nowy numer 23/2020 Archiwum

Plac Litewski - Top Inwestycja Polski Wschodniej

Ponad 10 tys. osób zagłosowało na lubelski plac Litewski jako najlepszą inwestycję po wschodniej stronie Wisły. Głosowanie odbywało się na stronie Portal Samorządowy.

Choć oficjalnie laureatów poznamy podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, który odbędzie w dniach 27-28 września, już wiadomo, że to lubelska inwestycja zdobyła w tym roku najwięcej głosów w konkursie. Na podium tuż za placem Litewskim znalazł się ośrodek narciarski w Kurzętniku i i Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Krynce. 

Lubelski plac Litewski od momentu otwarcia po przebudowie, która trwała rok i kosztowała blisko 49 mln zł, przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Największą atrakcję stanowi zbudowana w miejsce starej nowa fontanna wraz z kompleksem urządzeń wodnych, z pięciometrową groblą i najnowocześniejszym w Europie systemem sterowania pięcioma funkcjami (woda, światło, dźwięk, lasery i obraz wyświetlany na fasadzie budynku poczty znajdującego się naprzeciwko fontanny). Pojawiło się też wiele nowych miejsc do siedzenia, które razem mogą pomieścić ok 650 osób oraz miejsca zabaw dla dzieci. 

W najbliższym czasie planowane jest także przebudowanie istniejącego deptaka miejskiego oraz placu Łokietka. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama