Rusza ósma już edycja projektu realizowanego przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, zatytułowanego "Z kulturą do Nieba".
Projekt "Z kulturą do Nieba" jest już znaną marką w Lublinie. Od kilku lat Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje dla swych parafian, ale także dla mieszkańców całego miasta, spotkania z kulturą.
Pomysł, by w miejscu, gdzie oprócz kościoła jest amfiteatr, sale dla różnych wspólnot, kawiarnia oraz boisko sportowe w ogrodzie klasztornym, stworzyć swojego rodzaju centrum kultury, narodził się kilka lat temu. - Chcieliśmy promować kulturę chrześcijańską w szerokim znaczeniu i jednocześnie stworzyć miejsce, które by miało własny profil kulturalny związany z Kościołem katolickim. Mimo że działające przy konkretnej parafii, miało być otwarte na całą lubelską społeczność - podkreśla proboszcz parafii o. Waldemar Grubka.
Powstawało Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej, które aktualnie już po raz ósmy przygotowało wyjątkową ofertę spotkań dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić swój wolny czas obcując z kulturą.
Podobnie jak w poprzednich edycjach projektu nazwanego "Z kulturą do nieba" patronem medialnym kolejnych wydarzeń jest lubelski oddział Gościa Niedzielnego.
Już 1 października Centrum zaprasza na niezwykły spektakl "Życie zwyczajne Siostry F." w wykonaniu Teatru Pierwszego Kontaktu. 22 października zaplanowano koncert zespołu "New Born Trio", a 23 października spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem, który opowie o swych długodystansowych wędrówkach.
Jak co roku z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, tym razem 12 listopada, odbędzie się koncert patriotyczny zatytułowany "Polska to nasza Ojczyzna" w wykonaniu Chóru La Musica. Ostatnim wydarzeniem ósmej edycji projektu będzie spotkanie adresowane do dzieci - "Tańcobajka", które poprowadzi wodzirej Arkadiusz Jarosiewicz.
Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.