GN 2/2021 Archiwum

Już jest! Niezwykły album "Arena Młodych - ŚDM Lublin"

Nakładem wydawnictwa archidiecezjalnego "Gaudium" ukazał się album, który jest udokumentowaniem Światowych Dni Młodzieży i pobytu młodych z całego świata w archidiecezji lubelskiej oraz w Krakowie. Premiera odbędzie się 27 września podczas otwarcia targów Lubsacro.

- Publikując niniejszy album, pragniemy przypomnieć atmosferę tamtych dni, ożywić w naszych sercach uczucia, jakie wówczas zapisały się w pamięci, a także uświadomić sobie na nowo, że Kościół, który tworzymy, winien być - jak uczy Sobór watykański II - znakiem i narzędziem jedności całej ludzkiej rodziny - napisał we wstępie do publikacji abp Stanisław Budzik.

Album swoją premierę będzie miał 27 września podczas otwarcia kolejnej edycji Targów Lubsacro w Lublinie. Ta niezwykła publikacja została podzielona na rozdziały - począwszy od przygotowania wydarzenia Arena Młodych w Lublinie, na spotkaniu z papieżem Franciszkiem skończywszy. Znajdziemy tam najważniejsze wspomnienia i fotografie. To wyjątkowa pamiątka z tamtych dni, zwłaszcza pamiątka modlitwy i spotkania z 23 lipca 2016 na Arenie Lublin.

Już jest! Niezwykły album "Arena Młodych - ŚDM Lublin"   Redaktorzy albumu zadbali, aby zebrać najważniejsze słowa i obrazy przypominające ŚDM ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Na publikację składają się zdjęcia i teksty dziennikarzy lubelskich mediów, w tym także redaktorów Lubelskiego „Gościa Niedzielnego”. Do powstania albumu przyczyniły się także zdjęcia wolontariuszy i duszpasterzy.

Album powstał pod patronatem honorowym abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. Zespół redakcyjny stanowią: ks. Mirosław Ładniak, Iwona Burdzanowska, Dorota Choma, Karolina Szponar, przy współpracy z ks. Adamem Babem, ks. Rafałem Pastwą i ks. Krzysztofem Podstawką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama