GN 2/2021 Archiwum

O kobietach dla kobiet

Ewa Zalewska, współorganizatorka lubelskich rekolekcji dla kobiet, tym razem zaprasza wszystkie młodsze i starsze panie na konferencję poświęconą odnajdywaniu swojej kobiecości.

Kobieta to nie tylko czerwona szminka czy pięknie ułożone włosy - przekonuje Ewa Zalewska. - O kobiecie nie mówią jedynie szalejące hormony czy skomplikowany tok myślenia. Kobieta nie jest również istotą wyłącznie duchową, która powinna zanegować dbanie o swój wizerunek - stwierdza z uśmiechem. Jest młoda kobietą, która postanowiła pomagać innym kobietom, w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie: kim jestem i do czego zostałam stworzona.

Rok temu razem s. Cecylia Bachalska Msola zaprosiła Ewę Zalewską do współorganizowania rekolekcji dla kobiet zatytułowanych „Pełna wdzięku”. - Zawsze miałam pragnienie, by stworzyć przestrzeń do rozwoju dla kobiet. Wynikało to z doświadczenia tego, co Pan Bóg zdziałał w moim sercu, jak uzdrawiał moją kobiecość - opowiada E. Zalewska.

W rekolekcjach wzięło udział bardzo wiele młodych kobiet szukających odpowiedzi także na pytanie jak mają się realizować jako kobiety w konkretnych sytuacjach, w których postawił je Pan Bóg.

Tym razem Zalewska zaprasza na wyjątkową konferencję, której tytuł brzmi: "Pełna wdzięku - świadoma swojej kobiecości". 

- By kobieta mogła wejść w zdrową relacje z drugim człowiekiem i stać się dla niego darem, musi mieć poczucie własnej wartości i przepracować problemy, które często niesie jeszcze z dzieciństwa - zauważa organizatorka konferencji. - Sama marzę o takiej relacji i marzę, by inni zobaczyli, że specjaliści mogą pomóc nadać kierunek, byśmy każdego dnia stawały się takimi kobietami, jakie stworzył nas w swoim zamyśle Pan Bóg.

Program konferencji, która odbędzie się już 21 października w siedzibie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie wygląda następująco:

 • 09.20 - 10.00. Rejestracja uczestniczek
 • 10.15 - 11.00. "Boska kobieta - czyli jak została stworzona kobieta? - Michał Zborowski (teolog)
 • 11.00 - 12.00. "Jak mądrze kochać i budować relacje z mężczyznami, bliskimi kobietami, dziećmi, żeby nie zatracić siebie samej?" - Anna Łagód (psychoterapeutka)
 • 12.00 - 12.20.  przerwa na kawę, herbatę, ciastka i rozmowy
 • 12.20 - 12.45. "Wchodzenie w rolę perfekcyjnej kobiety. Jak przestać zasługiwać na miłość?" - Izabela Wojtowicz (Przekorna po katolicku)
 • 12.45 - 13.15. "Chwilowo panna. Radość życia w zaufaniu i cierpliwości" - Magdalena Wołochowicz (autorka książki "Chwilowo Panna")
 • 13.15 - 14.00.  przerwa na posiłek 
 • 14.00 - 15.00.  "Emocje kobiety - błogosławieństwo, czy przekleństwo?" i "Akceptacja swojego ciała" - s. Cecylia Bachalska Msola 
 • 15.00 - 16.00.  "Karmisz ciało, czy zatykasz duszę?" - Marta Pawłowska (diet coach, Korzenie Skrzydła)
 • 16.00 - 16.30.  przerwa na kawę, herbatę, ciastka i rozmowy
 • 16.30 - 17.15. "Styl Twoją drugą skórą, a nie maską" - Monika Butryn (Pracownia Stylu Moniki Butryn)
 • 17.15 - 17.45. "Jak świadomie pozować do zdjęć? Sztuka bycia fotogenicznym." - Gabriela Lisowska (FoxArt)
 • 17.45 "Kobieta pełna wdzięczności" i podsumowanie konferencji 

Wszystkie panie młodsze i starsze chcące wziąć udział w konferencji mogą się na nią zapisywać mailowo pod adresem pelnawdzieku@gmail.com. Wydarzenie dostępne jest także na Facebooku pod nazwą: „Pełna wdzięku. Konferencja dla kobiet”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama