Według nieoficjalnych informacji, proces może się rozpocząć już w październiku.
Niebawem 17. Dzień Papieski, który będzie obchodzony 8 października pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tego dnia odbędą się liczne wydarzenia kulturalne oraz religijne. Ważnym elementem będzie zbiórka przykościelna na fundusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież z całego kraju. Główne obchody będą miały miejsce w Warszawie.
Natomiast w Lublinie, z którym Karol Wojtyła związany był jako wykładowca KUL przez 24 lata, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do budowania żywego pomnika św. Jana Pawła II poprzez aktywne uczestnictwo w obchodach Dnia Papieskiego. Natomiast sztab zbiórki będzie, zgodnie z tradycją, czynny przy kościele Świętego Ducha na Krakowskim Przedmieściu 7 i 8 października od godz. 8.
W Puławach 17. Dzień Papieski potrwa, zgodnie ze zwyczajem, dłużej. Stowarzyszenie „Rodzina” na czas od 6 do 23 października przygotowało wiele wydarzeń artystycznych, edukacyjnych, duchowych i sportowych. Gościem specjalnym Puław będzie abp Mieczysław Mokrzycki.
Datą szczególną jest 16 października, kiedy wspomina się dzień wyboru kard. Wojtyły na następcę św. Piotra. To wspomnienie jest nadal żywe na KUL, z którym K. Wojtyła związany był niemal ćwierć wieku. Także 22 października, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, nie zabraknie wspomnień oraz wydarzeń naukowych.
Jak nieoficjalnie dowiedział się lubelski „Gość Niedzielny”, niebawem może nastąpić rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ucznia i serdecznego przyjaciela Jana Pawła II – ks. prof. Tadeusza Stycznia, również wykładowcy KUL i twórcy Instytutu Jana Pawła II. Rozpoczęcie procesu ma nastąpić w październiku w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, prowadzonej przez salwatorianów.
Ks. Styczeń urodził się 21 grudnia 1931 r. w Wołowicach koło Krakowa. Zmarł 14 października 2010 r. w Trzebnicy. Był salwatorianinem i wybitnym etykiem. Rozpoczął studia na KUL w 1955 r. i od tego czasu całe jego życie było związane z K. Wojtyłą. Był również obecny przy umierającym papieżu. Pogrzeb ks. Stycznia odbył się w Trzebini. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
Normy kongregacji wymagają, aby kandydat na ołtarze cieszył się opinią świętości życia lub męczeństwa oraz opinią szczególnych łask i cudów udzielanych za jego wstawiennictwem.