Nowy numer 27/2020 Archiwum

To pierwszy cud w nowym sanktuarium

Według świadectwa rodziny - noworodek został uzdrowiony z choroby nowotworowej za przyczyną Matki Bożej Latyczowskiej.

Kościół przy ul. Bursztynowej w Lublinie w sobotę 7 października o 11.00 zostanie podniesiony do rangi sanktuarium. Każdy może uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

- Naszym zadaniem jako duszpasterzy jest teraz niejako „nadążać za cudownym obrazem” i jego obecnością pośród nas. Kościół jest otwarty cały dzień, wierni zamawiają intencje Mszy św. oraz modlą się do Matki Bożej Latyczowskiej. Jej obraz jest nieustannie podświetlony - mówi ks. prał. Józef Dziduch, proboszcz parafii MB Różańcowej w Lublinie.

Wśród wielu dziękczynień zostało złożone też świadectwo uzdrowienia noworodka z ciężkiej choroby. - Tu była sprawowana Msza św. w intencji chłopca. U noworodka stwierdzono chorobę nowotworową, była już zaplanowana data skomplikowanej operacji. Babcia dziecka zamówiła Mszę św. przez wstawiennictwo MB Latyczowskiej w naszym kościele z prośbą o zdrowie i udaną operację. Gdy rodzice pojechali z chłopcem do szpitala okazało się, że operacja jest niepotrzebna - mówi ks. Dziduch.

W kościele przy ul. Bursztynowej od trzech lat czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej. Jest ona patronką Nowej Ewangelizacji w archidiecezji lubelskiej.

Główna Msza św., na którą w sposób szczególny zaproszeni są przez abp. Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego mieszkańcy Lublina i całej archidiecezji, rozpocznie się o 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Program uroczystości 7 października 2017:

  • 7.00 – Msza św.
  • 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • 9.00 – Msza św.
  • 11.00 – Suma odpustowa i ogłoszenie kościoła sanktuarium
  • 12.30 – Poczęstunek dla pielgrzymów
  • 14.00 – Różaniec w łączności z uczestnikami modlitwy „Różaniec do granic”
  • 18.00 – Msza św.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama