Nowy numer 21/2020 Archiwum

Orkan Ksawery w województwie lubelskim

Ponad 43 tys. osób bez prądu i 330 interwencji strażaków na Lubelszczyźnie. Uszkodzone dachy domów i zniszczone samochody.

Według informacji przekazanych nam przez rzecznika KW PSP w Lublinie, strażacy interweniowali od czwartku do piątku do 9.00 ok. 330 razy.

Najczęściej byli wzywani do połamanych gałęzi i drzew, uszkodzonych dachów czy zniszczonych aut.

- Orkan Ksawery nie spowodował na szczęście ofiar, nie ma też według dotychczasowych informacji osób rannych. Wiadomo, że w województwie uszkodzonych jest 11 dachów oraz 3 samochody - precyzuje rzecznik KW PSP.

Najbardziej wiatr dał się we znaki w naszym województwie w powiecie lubelskim, biłgorajskim, zamojskim, chełmskim i hrubieszowskim. Strażacy nadal pracują przy usuwaniu szkód. Rano bez prądu pozostawali mieszkańcy części powiatu kraśnickiego, opolskiego i puławskiego. Nie ma informacji o zniszczeniach, które mogłyby zakłócić ruch pociągów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama