Nowy numer 23/2020 Archiwum

Pierwszy raz w historii obrady Konferencji Episkopatu Polski odbędą się w Lublinie

377. zebranie plenarne KEP odbędzie się na KUL. Biskupi do Lublina przybędą 13 października i włączą się w obchody jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zebranie plenarne będzie się odbywało 13 i 14 października w Centrum Transferu Wiedzy. 15 października większość z zaproszonych gości weźmie także udział w inauguracji jubileuszowego roku akademickiego w KUL. Mszy św. odprawionej w tym dniu w archikatedrze lubelskiej o 8.30, przewodniczył będzie i homilię wygłosi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

14 października w kościele akademickim KUL uczestnicy zebrania plenarnego celebrować będą wspólnie Eucharystię, na którą zaproszeni są wszyscy wierni. Przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski.

W trakcie obrad biskup dyskutowali będą m.in. o sytuacji młodego pokolenia i jego stanie duchowym, omawiali działalność Caritas Polska oraz sytuację Polonii, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. 

Podczas dwóch dni pobytu w Lublinie biskupi oprócz wzięcia udziału w obradach będą mieli okazję odwiedzić także Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim oraz nowe sanktuarium maryjne w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, w którym czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej. Wysłuchają również dwóch koncertów, które odbędą się na zamku oraz w Centrum Spotkania Kultur. 

Dla wielu członków KEP przyjazd do Lublina jest podróżą sentymentalną, ponieważ większość z nich przez wiele lat była związana z KUL, studiując bądź pracując na tej uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama