Nowy numer 39/2023 Archiwum

9 tys. osób poparło w Budżecie Obywatelskim projekt remontu szkoły sióstr Urszulanek UR

Znamy już wynik głosowania na duże projekty w Budżecie Obywatelskim. Z przewagą 3 tys. głosów zwyciężył projekt adaptacji zabytkowej infrastruktury pobrygidkowskiego zespołu klasztornego przy Narutowicza 8 do prowadzenia 8-klasowej szkoły podstawowej.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się pozyskać aż tylu głosujących - nie kryje radości s. Halina Bobkowska przełożona zgromadzenia, które od 2008 r. ponownie prowadzi w Lublinie szkołę podstawową. - Zdobyliśmy o 3 tys. głosów więcej niż projekt dotyczący przebudowy stadionu żużlowego. To zasługa przede wszystkim rodziców naszych uczniów, którzy tak bardzo zaangażowali się w akcję promującą projekt. Torowali nam drogę a myśmy za nimi szli. 

Szkoła prowadzona przez Urszulanki otrzyma z budżetu miasta blisko 1mln 200 tys. zł. - Pieniądze te zostaną przeznaczone na remont pomieszczeń, które dotychczas wynajmowane były dla przedszkola - informuje s. Bobkowska. - To część budynku, która w zasadzie nigdy nie przechodziła żadnego gruntownego remontu. Pracy jest bardzo dużo. Chodzi o to, żeby wygospodarować pomieszczenia dla dzieci uczących się w klasach VII i VIII. 

Drugim projektem, który wygrał w głosowaniu w BO na duże projektu jest przebudowa stadionu żużlowego. 

Wyników głosowania na małe projekty jeszcze nie znamy. Wiadomo jednak, że w głosowaniu wzięło udział 38, 5 tys mieszkańców Lublina. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast