Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ciało noworodka w rzece. Są wyniki sekcji

W Krzesimowie koło Świdnika przypadkowy przechodzień natknął się na ciało noworodka. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

- W tej chwili możemy potwierdzić, że przypadkowa osoba spacerując nad rzeką znalazła ciało noworodka. Na miejscu pojawiły się służby medyczne i policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko zostało wrzucane do rzeki po narodzinach, jednak więcej informacji na temat przyczyn jego śmierci nie można na razie podać - mówi Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie.

Ciało zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok, która ma ustalić, kiedy nastąpił zgon noworodka.

- Zgłoszenie trafiło na policję w niedzielę 15 października i zaraz na miejsce udali się policjanci, którzy przeprowadzili czynności zabezpieczające miejsce zdarzenia. Dla dobra sprawy nie udzielamy teraz żadnych informacji, ale apelujemy też do mieszkańców Krzesimowa i wszystkich innych, którzy mogli by pomóc w wyjaśnieniu zdarzenia, by kontaktowali się z policjantami ze Świdnika lub najbliższym sobie posterunkiem policji - prosi nadkomisarz R. Laszczka-Rusek.

Znaleziony noworodek to dziewczynka. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe, a śmierć nastąpiła w wyniku utonięcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama