Nowy numer 22/2020 Archiwum

Potrzebni wolontariusze do pomocy bezdomnym

Gorący Patrol to wolontariusze, którzy codziennie dostarczają osobom bezdomnym gorące posiłki, herbatę, robią proste opatrunki i rozdzielają ciepłą odzież, koce i kołdry.

W listopadzie Centrum Wolontariatu w Lublinie rozpoczyna już po raz 16., codzienne Gorące Patrole, czyli pomoc osobom bezdomnym w Lublinie. Spotkanie informacyjne dla osób chętnych wesprzeć tę akcję odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 19 w siedzibie Centrum Wolontariatu w Lublinie przy ul. Głębokiej 17.

- W Lublinie jest niemal 600 bezdomnych osób. Mieszkają w pustostanach, altankach, na klatkach schodowych, a nawet w kanałach, gdzie przebiegają rury ciepłownicze. Gorący Patrol to wolontariusze, którzy codziennie dostarczają osobom bezdomnym gorące posiłki, herbatę, robią proste opatrunki i rozdzielają ciepłą odzież, koce i kołdry. Najważniejsze, że rozmawiają i słuchają dramatycznych historii ludzi, którzy stracili pracę, rodzinę i wreszcie dom. Owocem takich spotkań jest niekiedy powrót do trzeźwości, podjęcie pracy, odnowienie więzi z rodzinami - informuje CW w Lublinie.

- Serdecznie zapraszamy każdego, bez względu na wiek, kto chciałby włączyć się w Gorący Patrol, wolontariat na rzecz pomocy bezdomnym - apelują pomysłodawcy akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama