Nowy numer 22/2020 Archiwum

MakoLab Delivery Center na KUL

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim powstał odział agencji marketingowo-technologicznej Makolab SA - firmy specjalizującej się w tworzeniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań internetowych dla koncernów i największych polskich instytucji przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych technologii.

To formalne przypieczętowanie wieloletniej współpracy Wydziału Filozofii KUL i Agencji Cyfrowej MakoLab. Nowe centrum otworzyli dr hab. Piotr Kulicki, prodziekan Wydziału Filozofii KUL, oraz dr Mirek Sopek, wiceprezes Zarządu MakoLab SA.

Jak informuje prof. Robert Trypuz z Katedry Podstaw Informatyki na Wydziale Filozofii KUL, MakoLab Delivery Center ma trzy cele. - Pierwszym jest szersze niż dotychczas otwarcie się MakoLabu na transfer wiedzy z nauki do biznesu lub - innymi słowy - szukanie innowacji na styku teorii i praktyki, stąd ogromna otwartość centrum na kontakty z naukowcami naszego wydziału, szukającymi możliwości wdrożenia swoich nowatorskich pomysłów.

Aktualnie lubelski dział liczy 3 osoby, które zgłębiają m.in. tajniki rozwiązań digital dla branży motoryzacyjnej i finansowej, rozwijają metody znane ze sztucznej inteligencji oraz sieci semantycznych i badają zastosowania technologii Blockchain. Jeszcze w tym miesiącu lubelski dział rozpocznie we współpracy z Wydziałem Filozofii KUL realizację jednego z kluczowych dla firmy projektów z obszaru sztucznej inteligencji - systemu inteligentnego wyszukiwania Search Insights (SI). Projekt jest w dużej części finansowany przez PARP.

- Drugim celem MDC jest umożliwienie ambitnym studentom praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności w szerokiej gamie technologii informatycznych używanych w MakoLabie - wyjaśnia prof. Trypuz. - Bez wątpienia jest to - tak dla MakoLabu, jak i dla naszych studentów - szansa na intensywny rozwój.

W tym roku praktyki w MakoLabie podjęło 7 studentów Kognitywistyki i Informatyki KUL. Część z nich została zaproszona do Łodzi, do głównej siedziby firmy, gdzie mogli szlifować swoje umiejętności w zakresie front-endu. Pozostali mogli praktykować w Lublinie pod okiem pracowników MakoLab R&D.

MDC chce być także swojego rodzaju trampoliną dla średnio i bardzo doświadczonych informatyków, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności w świetnie rozwijającej się firmie informatycznej.

MakoLab ma nadzieję, że współpraca z naukowcami zaowocuje kolejnymi innowacyjnymi pomysłami, które da się wdrożyć w życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama