Nowy numer 22/2020 Archiwum

40 świętych z Chełma

Jak co roku w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych chełmianie wraz ze swymi duszpasterzami zgromadzili się w kościele Rozesłania Świętych Apostołów, by uczestniczyć w Procesji Świętych.

Po Eucharystii, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium na Górze Chełmskiej ks. Andrzej Sternik, wierni, niosąc relikwie niemal 40 świętych, udali się procesjonalnie do bazyliki Narodzenia NMP.

Po drodze, zatrzymując się przy kilku stacjach, mogli usłyszeć krótki życiorys wybranego świętego, pomodlić się za jego wstawiennictwem oraz otrzymać błogosławieństwo jego relikwiami. Całość wydarzenia zwieńczyła adoracja Jezusa Eucharystycznego, modlitwy uwielbienia oraz oddanie czci zbawionym poprzez ucałowanie ich relikwii.

Tegoroczną Procesją Świętych w sposób szczególny chcieliśmy oddać cześć świętym męczennikom, których krew - jak pisał Tertulian - jest posiewem chrześcijaństwa. Za ich wstawiennictwem prosiliśmy Boga o ducha męstwa w obliczu trudności dnia codziennego, byśmy potrafili tak jak oni dać świadectwo prawdzie i przynależności do Chrystusa.

 

Procesja ze świętymi w Chełmie   Procesja ze świętymi w Chełmie
ks. Przemysław Ruszniak
​To już piąta edycja Marszu Świętych w Chełmie. Ulicami miasta przeszła procesja z 40 różnymi relikwiami świętych, w tym relikwiami Krzyża Drzewa Świętego, relikwiami św. Piotra, św. Pawła, św. Stanisława i wielu innych. Była to też okazja do ich uczczenia i modlitwy za ich wstawiennictwem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama