Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Zaduszki Świdnickie" już w niedzielę

Muzyką i słowem będą wspominać wybitnych świdniczan oraz swoich bliskich, których Pan powołał do siebie.

Uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście po raz drugi będą uczestniczyć w "Zaduszkach Świdnickich, które odbędą się 5 listopada o godz. 18. w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku.  Tym razem gwiazdą koncertu będzie światowej sławy skrzypek konstanty Andrzej Kulka. 

 Scenariusz spotkania to dzieło uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Broniewskiego w Świdniku, którzy pod kierunkiem Anety Jagieły nauczycielki i dyrektorki szkoły, przygotowali opowieść o ludziach, którzy przyczynili się do budowy i rozwoju Świdnika.

- Wiele razy miałem okazję współtworzyć koncerty zaduszkowe, ten pomysł jest jednak wyjątkowy. Nie tylko ze względu na tak szeroki udział młodzieży, ale także
na to że w pewnym momencie organizator koncertu i proboszcz parafii ks. Leszek Surma prosi wszystkich obecnych, aby w myślach wspomnieli bliskie osoby, które niedawno odeszły. W ten sposób mieszkańcy miasta stają się twórcami koncertu – twierdzi Robert Grudzień, muzyk, kompozytor, solista Filharmonii Lubelskiej, który sprawuje opiekę artystyczną nad koncertem.

Wybitnemu skrzypkowi podczas koncertu towarzyszył będzie Robert Grudzień, Chór "Salve Regis" oraz uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku. - Impreza odbędzie się w kościele posiadającym bardzo dobrą akustykę i koncertowe organy - podkreśla R. Grudzień. - "Zaduszki Świdnickie" bez wątpienia okazją do przypomnienia wybitnychosobowości, promocji młodych talentów oraz dostarczą niezapomnianych przeżyć artystycznych - dodaje muzyk. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama