Nowy numer 22/2020 Archiwum

Boże rozwiązanie

Każdy z nich, patrząc na swoje życie, nie może nie dziękować Panu Bogu za okazaną łaskę. Swoim doświadczeniem nieskończonej miłości dzielili się z innymi podczas rekolekcji ewangelizacyjnych.

Rekolekcje w parafii św. Mikołaja na Czwartku to wielkie wydarzenie i możliwość, która być może nie zdarzy się przez wiele lat.

– Bardzo się cieszę, że nasza wspólnota może uczestniczyć w czymś takim. Wierzę, że to szansa, by dotrzeć do ludzi, poruszyć ich serca, przemienić. W naszej parafii to bardzo potrzebne – mówi ks. Piotr Kawałko, proboszcz. Rekolekcje trwają cztery dni, podczas których uczestnicy mają możliwość spojrzeć na swoje życie z nowej perspektywy. Są zachęcani między innymi do zobaczenia, co zniewala człowieka. – Kiedy wiemy z czego mamy się wyzwolić, łatwiej nam prosić Boga o pomoc, a On ze swą miłością zawsze na nas czeka – mówi ks. Krzysztof Kwiatkowski, który wraz z grupą świeckich ewangelizatorów głosił nauki. – Wystarczy uczciwie przyjrzeć się sobie, by zobaczyć, jak jesteśmy uwikłani w różne grzechy. Ilu ludzi boryka się z kłamstwem, pornografią, uzależnieniami, gniewa się na kogoś, sieje zamęt, kradnie, łamie prawo, nie szanuje swoich rodziców czy dzieci. To wszystko jest zniewoleniem, z którego własnymi siłami nie można się wyrwać. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Pan Bóg wkracza w to, co najtrudniejsze, i okazuje nam swoją łaskę – mówił ks. Krzysztof. Rekolekcje ewangelizacyjne dają też czas na świadectwa ludzi, którzy dzielą się doświadczeniem Bożej łaski. Tym razem swoją historię opowiadał Robert. mówił, jak Pan Bóg przemienił jego życie, które wydawało się zmarnowane od samego początku. Najpierw dom dziecka, potem praca w kopalni, brak wiary, myśli samobójcze. Ale Pan Bóg dał mu wspaniałą żonę, dzięki której nie tylko poznał Boga, ale od 20 lat jest w Domowym Kościele i doświadcza Jego prowadzenia. – Każdy z nas na co dzień ma swoje życie, pracę zawodową lub studia. Mamy rodziny i obowiązki, jednak doświadczamy też spotkania z Panem Bogiem, które zmienia nasze życie. To nas przynagla do tego, by włączyć się w rekolekcje ewangelizacyjne, które głoszone są we wszystkich parafiach naszej archidiecezji, i mówić innym, że jest rozwiązanie. Wystarczy otworzyć się na Bożą łaskę – przekonują ewangelizatorzy świeccy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama