GN 21/2020 Archiwum

Nowe oblicze starego obrazu

W kościele ojców karmelitów w Lublinie można oglądać odnowiony obraz Matki Bożej. To już kolejne dzieło, które odzyskało blask w tej świątyni.

- Staramy się systematycznie odnawiać dzieła, jakie znajdują się w naszym kościele. Przy okazji prac konserwatorskich nie tylko wraca dawny blask obrazów, ale i organizujemy spotkania z historykiem sztuki, który zainteresowanym opowiada historię związaną z danym dziełem i wizerunkiem przedstawionym przez autora. Tak będzie i ty razem - mówi o. Tomasz Gajewski.

Wpisany do rejestru zabytków obraz "Matka Boska Bolesna", z kościoła pw. Św. Józefa Karmelitów Bosych w Lublinie został poddany konserwacji w 2017 r.

To obraz olejny, malowany na płótnie, datowany był na schyłek XIX w., ale po usunięciu zabrudzeń i późniejszych przemalowań konserwatorzy zabytków konserwatorzy ocenili, że powstał on na przełomie XVII i XVIII w. lub w XVIII w. Nie znany jest autor obrazu.

Obraz zostanie zaprezentowany wiernym w niedzielę 19 listopada. O godz. 15.00 karmelici zapraszają na Mszę św, a po niej na prelekcję prof. Urszuli Mazurczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama