Nowy numer 5/2023 Archiwum

Co, gdzie, kiedy? Zapowiedzi wydarzeń świeckich i religijnych

Plan uroczystości w dniu 11 listopada w miastach regionu i Lublinie. Zapowiedzi zaplanowanych koncertów, festiwali, filmów i spektakli na najbliższe dni.

Krasnystaw

11 listopada o godz. 16 w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się koncert patriotyczny „Patriotyczne szlagiery”. Wstęp wolny.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. 19 listopada o godz. 16 w Sali Widowiskowej zagości warszawski Teatr Lalka z przedstawieniem „Cudowna podróż”. Przedstawienie realizowane jest na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci, szwedzkiej pisarki i noblistki - Selmy Lagerlof.

Puławy

Program obchodów związanych z kolejna rocznica odzyskania niepodległości: Msza św. w kościele św. Józefa o godz. 9 oraz uroczystości patriotyczne przy pomniku Odzyskania Niepodległości godz. 10 Natomiast o godz. 11 zaplanowano niepodległościowy rajd rowerowy (hala MOSiR), o godz. 15 I Puławski Bieg dla Niepodległej (stadion miejski), a o godz. 19 koncert „Muzyka czterech stron świata” w wykonaniu zespołu Kairos, w kościele św. Brata Alberta.

Od 10 do 17 listopada potrwa Puławski Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”. Artyści przez siedem dni będą odkrywać przed publicznością nieznane do tej pory zakątki muzyki. Plan wydarzenia TU

Obchody Roku św. Brata Alberta odbędą się 12 i 16 listopada. Rozpocznie je uroczysta sesja Rady Miasta w Urzędzie Miasta 12 listopada o godz. 10 Następnie na godz. 12 zaplanowano Mszę św. w kościele św. Brata Alberta pod przewodnictwem bp. Artura G. Mizińskiego. O godz. 15 odbędzie się spotkanie albertyńskiej ze zbiórką żywności i ubrań dla ubogich na skwerze Niepodległości. Każdy uczestnik spotkania dostanie ciepły posiłek.

16 listopada na godz. 10 zaplanowano konferencję „Ten jest dobry, kto chce być dobry” w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Szymon Hołownia, ks. dr Rafał Pastwa, dr Ireneusz Siudem.

Chełm

Prezydent Miasta Chełm zaprasza na uroczyste obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości. W programie obchodów 11 listopada o godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w bazylice Narodzenia NMP w Chełmie, następnie złożenie wieńców i wiązanek przy pomniku Prymasa Stefana Wyszyńskiego, złożenie wieńców i wiązanek przy Krzyżu Niepodległości na Górze Chełmskiej, natomiast o godz. 11 zaplanowano uroczystości przy Pomniku Niepodległości na pl. dr. E. Łuczkowskiego w Chełmie.

W Chełmskim Domu Kultury dniu Narodowego Święta Niepodległości zaplanowano koncert „Niepodległa”. W programie znajdą się najbardziej znane pieśni i piosenki patriotyczne oraz utwory współczesne. W koncercie udział wezmą zespoły artystyczne ChDK oraz zaproszeni goście. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w ChDK i CKF Zorza.

12 listopada o godz. 19.00 w ChDK-u wystąpi Kortez. To 26-cio letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Bilety w kasie w cenie 65 zł.

Prapremiera spektaklu Teatru Ziemi Chełmskiej „Głupcy” w ChDK odbędzie się 17 listopada o godz. 19. Reżyserem i autorem scenariusza jest Marcin Wąsowski. Całość oparta jest na motywach zaczerpniętych z opowiadań Izaaka Beshevisa Singera. Sztuka zostanie zaprezentowana także 20 listopada i 16 grudnia.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy