Nowy numer 47/2022 Archiwum

Co, gdzie, kiedy? Zapowiedzi wydarzeń świeckich i religijnych

Plan uroczystości w dniu 11 listopada w miastach regionu i Lublinie. Zapowiedzi zaplanowanych koncertów, festiwali, filmów i spektakli na najbliższe dni.

Lublin

10 listopada 2017 r. o godz. 17 w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się koncert pieśni legionowych i patriotycznych „Dla Niepodległej”. Organizatorami wydarzenia są lubelski IPN i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie.

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda w Lublinie) zaprasza na koncert patriotyczny 10 listopada o godz. 18.00. Podczas koncertu wystąpi Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego. Wstęp wolny.

W sobotę, 11 listopada o godz. 11 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się patriotyczne widowisko dla dzieci i rodziców - A To Polska Właśnie! Na widowisko złożą się polskie tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem a także pieśni patriotyczne w opracowaniu i wykonaniu znanego i cenionego Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

12 listopada godz. 18.00 Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur. Wyjątkowy koncert słowa i muzyki opowiadający o miłości do ważnych dla każdego z nas miejsc – wspomnienia domu rodzinnego, swojego miasta i kochanego kraju. Na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej. Usłyszymy także Jolantę Sip i Natalię Wilk, którym towarzyszyć będzie Tomasz Momot. Razem z chórami Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska wykonawcy zaproszą do wspólnego śpiewania.

Od 12 do 20 listopada w Centrum Kultury w Lublinie odbędą się 21. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Gośćmi 21. edycji wydarzenia będą znakomici tancerze, choreografowie, pedagodzy i znawcy tańca z Polski i całego świata. Wśród artystów m.in. Granhøj Dans (Dania), Aura Dance Theatre (Litwa), Company B. Valiente (Norwegia). Natomiast już od 10 do 15 listopada odbywać się będą warsztaty pisania o tańcu z Joost Goutziers. Zapisy na: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Od 15-17 listopada w KUL odbywać się będą Targi Wydawnictw Katolickich. Weźmie w nich udział blisko 40 wydawnictw z całej Polski, które zaprezentują książki zarówno o charakterze popularnym, jak i naukowym. Wstęp wolny.

W lubelskim kinie „Bajka” zarówno w sobotę 11 listopada jak i w niedzielę 12, wyświetlane będą filmy w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich „Arka”. W sobotę o godz. 14.30 będzie można obejrzeć film „Oblicza miłosierdzia”. Dokument opowiada o wizjach miłosiernego Boga doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę i o roli Jana Pawła II, który rozpowszechnił orędzie o Bożym Miłosierdziu.

W niedzielę natomiast także o 14.30 pokazany zostanie film „Gurgacz”. Film jest portretem niezwykłego kapłana jezuity Władysława Gurgacza, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski.

11 listopada parafia św. Urszuli Ledóchowskiej po Mszy św. o godz. 18, która będzie odprawiona w intencji ojczyzny, zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do kawiarenki w spichlerzu.

Centrum Jana Pawła II w Lublinie, Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua i Parafia Świętej Rodziny w Lublinie zapraszają na uroczysty koncert inaugurujący obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie, przy ul. Jana Pawła II 11.

12 listopada parafię św. Maksymiliana Kolbe nawiedzą relikwie Świętej Gemmy, mistyczki i stygmatyczki XX wieku. Parafia gościć będzie także tego dnia o. Rafała Pujsza CP, pasjonistę z Warszawy.

W niedzielę 12 listopada – z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości także parafia o. kapucynów na Poczekajce zaprasza na koncert patriotyczny: „Polska to nasza Ojczyzna” w wykonaniu Chóru La Musica pod dyrekcją Zdzisława Ohara. Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele.

Do 4 grudnia potrwa akcja „Polacy-Rodakom” organizowana przez Senatora RP Stanisława Gogacza. Dary dla rodaków ze Wschodu zbierane są w różnych punktach KUL. Szczegóły również na stronie internetowej senatora.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy