Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Cecylianka" w Metropolitalnym Seminarium Duchownym już od 17 listopada

W najbliższy piątek startują Dni Muzyki Chrześcijańskiej "Cecylianka". Będzie to okazja do wspólnego spotkania oraz uwielbienia Boga w muzyce.

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” jest imprezą cykliczną, która od lat jest stałym wydarzeniem kulturalnym w Lublinie. Nazwa festiwalu pochodzi od starożytnej patronki muzyki, św. Cecylii a jego ideą festiwalu jest promowanie dobrej muzyki, będącej istotnym składnikiem chrześcijańskiej kultury.

Lubelska „Cecylianka” to trzy dni koncertów: chórów, orkiestr, zespołów komercyjnych, a także widowiska teatralne. Wszystkie wydarzenia związane z „Cecylianką” mają charakter otwarty. Wydarzenie co roku organizują diakoni Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Tym razem muzyczne spotkania zaplanowano w dniach od 17 do 19 listopada. 

Podczas imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. W kościele seminaryjnym będzie można usłyszeć chór parafialny działający przy parafii św. Anny w Lubartowie oraz chór „Cum Sanctis” działający przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. 

Gratką tegoroczną będzie bez wątpienia występ zespołów ludowych. Przed publicznością pojawi się Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej oraz zespół Rokiczanka. W finale na scenie auli seminaryjnej zobaczymy  zespół "Good God" oraz znanego rapera ks. Jakuba Bartczaka. 

Szczegółowy program "Cecylianka"

  • 17 listopada (piątek)

19.00 - chór parafialny działający przy parafii św. Anny w Lubartowie

20.00 - chór „Cum Sanctis” działający przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie

  • 18 listopada (sobota)

19.00 - Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej

20.00 - Zespół Rokiczanka

  • 19 listopada (niedziela)

19.00 - Good God

20.00 - ks. Jakub Bartczak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama