Nowy numer 27/2020 Archiwum

Kobiece wsparcie dla Kościoła

Jest odpowiedzią na szerzący się feminizm i pomocą dla kobiet w otwieraniu się na działanie Ducha św. Spotkanie Magnificatu już 9 grudnia w Lublinie.

Magnificat to posługa skierowana do kobiet katolickich. Jej metoda pozwala zwrócić się ku kobietom, które mają pragnienie w sercu żeby wejść głębiej w rzeczywistość wiary, ale także ku kobietom, które potrzebują wsparcia w tym co robią.

- Cała teologia Magnificatu oparta jest o spotkanie Maryi z Elżbietą - wyjaśnia dr Anna Saj twórczyni Magnificatu w Polsce. - Maryja idzie do Elżbiety, bo wie, że jej starsza kuzynka potrzebuje wsparcia. Maryja daje świadectwo. Wobec Elżbiety wypowiada Magnificat. Podobna duchowość towarzyszy nam właśnie w naszej posłudze w Magnificacie. Spotkanie ze sobą, spotkanie kobiety z kobietą jest dużym wsparciem i owocuje tym, że możemy podejmować coraz większe i ważniejsze zadania. Wierzymy, że moc Najwyższego jest nad nami, że Duch św. jest z nami wtedy kiedy się spotykamy.

Zasadniczym elementem posługi Magnificatu w Polsce są ewangelizacyjne "Spotkania przy stole". Do „stołu” zapraszane są kobiety, które chcą oddać swoje życie Jezusowi. - Przygotowujemy dla nich posiłek w ładnym miejscu. Jest to zazwyczaj uroczysta kolacja - wyjaśnia liderka polskiego Magnificatu. - Staramy się także o wyjątkową atmosferę. Kobiety w tym czasie dzielą się swoimi telefonami, nawiązują relacje. W taki sposób tworzy się społeczność kobiet katolickich.

Anna Saj zwraca uwagę, że dziś w zsekularyzowanym świecie, kobiety mają pragnienie coraz większego otwierania się na Ducha św. – Chcemy poddać swoje życie Jezusowi, będąc jednocześnie dla siebie nawzajem darem i wsparciem. Chrystus jest głową Kościoła, a Kościół to wspólnota, to relacje. Kobiety potrzebują relacji ze sobą.

W Polsce aktualnie funkcjonują trzy oddziały Magnificatu a kilka właśnie rozpoczyna swój proces formacyjny. 9 grudnia po raz czwarty w tym roku, członkinie Magnificatu spotkają się w Lublinie. – To będzie bardzo ważne spotkanie - przekonuje A. Saj. - Poprzedzi je konferencja pod hasłem „Kobiety katolickie - kobietom”, w której wezmą udział oczywiście wyjątkowe kobiety.

Wśród gości konferencji zobaczymy Magdalenę Buczek założycielkę Podwórkowych Kółek Różańcowych; Annę Weigl, która wraz z mężem założyła szkołę podstawową, gimnazjum, przedszkole a ostatnio żłobek a oprócz tego jest liderem uwielbienia we wspólnocie Chefsiba; Sylwię Wilk, która także wraz z mężem prowadzi rekolekcje w całej Polsce a także za granicą; Alicję Dziemian liderkę wielopokoleniowej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Getsemani w Suwałkach i oczywiście Annę Saj.

- Będziemy się modlić za siebie, dzielić się tym jak Duch św. działa w poszczególnych regionach w Polsce, będziemy słuchać tego, jakie są oczekiwania kobiet, w jaki sposób możemy praktycznie sobie nawzajem pomagać - wyjaśnia A. Saj. - Każda kobieta, która ma ochotę do nas dołączyć jest mile widziana - dodaje

Żeby wziąć udział w Magnificacie trzeba wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: edyta@magnificat.pl lub pod numer telefonu: 506 079 054.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama