Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pierwsza Wigilia Miłosierdzia w Lublinie

Dla osób samotnych to najtrudniejszy dzień w roku. By nie pamiętać o bólu, który wtedy jest szczególnie dotkliwy, niektórzy sięgają po alkohol lub próbują ten dzień przespać. Tym razem może być inaczej dzięki Wigilii Miłosierdzia organizowanej przez Caritas i Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta.

W okresie przedświątecznym w wielu miejscach organizowane są spotkania opłatkowe także dla samotnych i bezdomnych, ale w sam dzień wigilii, gdy rodziny zasiadają do świątecznego stołu, człowiek pozbawiony bliskich zostaje sam.

- To pierwsza taka wigilia, która rzeczywiście odbędzie się w Wigilię. Zapraszamy potrzebujących do hali Targów Lubelskich, gdzie przygotujemy stół dla ok. 600 osób. W cieple, przy stole, tradycyjnych potrawach, będziemy dzielić się opłatkiem i śpiewać kolędy. Mamy nadzieję, że dzięki temu stworzymy poczucie wspólnoty, które pomoże dobrze przeżyć święta Bożego Narodzenia - mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas.

Do tej pory bezdomni i ubodzy na spotkanie wigilijne przychodzili do Bractwa Miłosierdzia na ulicę Zieloną.

- Nasze warunki nie pozwalały jednak przyjąć wszystkich w jednym czasie, dlatego bardzo cieszymy się, że w tym roku będzie inaczej. Z codziennych obiadów przygotowywanych przez bractwo korzysta ponad 400 osób. To ogromna rzesza ludzi, którzy będą mogli, być może pierwszy raz od dawna, zasiąść razem przy stole - mówi Marzena Siwko, prezes Bractwa Miłosierdzia.

Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia jest możliwe dzięki wielu osobom o otwartych sercach i życzliwym firmom.

- Na apel odpowiedział Selgros, który ofiaruje wszystkie produkty potrzebne na wigilijny stół, a samym przygotowaniem zajmie się nowy projekt Fundacji Dantis - catering "Anielskie Smaki". Poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą uszykować salę na wigilię i będą podawać do stołu. Chętni mogą zgłaszać się przez stronę caritas.lublin.pl lub telefonicznie do centrali Caritas - mówi ks. Kosicki.

Każdy może także wesprzeć zarówno samą wigilię, jak i potrzebujących pakując produkty żywnościowe i środki chemiczne do paki miłosierdzia. Specjalne papierowe torby z wypisanymi artykułami, które zbiera Caritas można otrzymać w parafiach lub centrali Caritas (Al. Unii Lubelskiej). Zapakowane torby do 22 grudnia należy dostarczyć do parafii lub Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama