Nowy numer 23/2020 Archiwum

Biskupi odprawiają rekolekcje. Uczestniczą w nich także lubelscy pasterze

Jak wygląda dzień pokuty i pojednania podczas rekolekcji dla biskupów? Jaki jest wtedy plan dnia hierarchów, co czytają i kto im głosi nauki?

"Według miary daru Chrystusowego" - to hasło tegorocznych rekolekcji dla biskupów, które rozpoczęły się Jasnej Górze. Ćwiczenia duchowe zaplanowano na 4 dni.

Rekolekcje dla biskupów rozpoczęły się 20 listopada wieczorem adoracją Najświętszego Sakramentu. Zakończy je czwartkowa Msza św. o godz. 11. Przewodniczącym liturgii w kaplicy Matki Bożej będzie abp Wojciech Polak, prymas Polski.

W rekolekcjach uczestniczą również lubelscy biskupi z abp. Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim, na czele.

Każdy dzień biskupi rozpoczynają od wspólnotowej modlitwy. Codziennej Mszy św. i modlitwie brewiarzowej przewodniczy inny hierarcha. Każdego dnia też inny biskup prowadzi Apel Jasnogórski.

Natomiast środa 22 listopada jest dniem pokuty i pojednania. Łącznie biskupi wysłuchają 8 konferencji rekolekcyjnych, które wygłosi ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Podczas tegorocznych rekolekcji lekturą towarzyszącą biskupom jest książka "Wstańcie, chodźmy!" Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama