Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zbliża się święto patronalne KSM

W sobotę 25 listopada organizowane są obchody Święta Patronalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

- KSM jest organizacją zrzeszającą młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. W archidiecezji lubelskiej działa obecnie około 50 oddziałów, które wspólnie z zarządem diecezjalnym tworzą przestrzeń wzrostu młodego człowieka. KSM jest współorganizatorem m.in.: obozów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży, także ze środowisk dysfunkcyjnych, diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży, Dnia Papieskiego, lokalnych projektów edukacyjnych, wydarzeń kulturalnych oraz prowadzi świetlicę opiekuńczo-wychowawczą - informują organizatorzy obchodów patronalnych.

Czytaj także:

KSM = papieskość

Srebrne wesele KSM

- W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata już po raz 26. będziemy obchodzić nasze Święto Patronalne. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem: „Idźmy, czyńmy uczniów!”. Chcemy przypominać sobie, że bycie chrześcijaninem jednocześnie czyni nas uczniami, jak też zobowiązuje do czynienia uczniów - dodają.

- Można śmiało powiedzieć, że KSM wymaga wiele: poświęcania swojego wolnego czasu, pokonywania swoich słabości, ciągłego wzrastania. Dzięki temu widzimy, jak wiele jesteśmy wstanie osiągnąć i jak dużo dobrego robimy dla innych - podsumowują reprezentanci KSM.

Plan obchodów święta patronalnego

Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala 114

  • 15.00 - recepcja, zapisy oddziałów, zapisy osób składających przyrzeczenie,
  • 15.30 - uroczysta gala,
  • 17.30 - obiad,
  • 19.00 - Msza św. z udziałem członków KSM i księży asystentów, złożenie lub odnowienie przyrzeczenia, wręczenie nowym członkom znaczków i legitymacji KSM,
  • 20.00 - uwielbienie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama