Nowy numer 22/2020 Archiwum

Święty nie tylko od prezentów. Przed nami Orszak św. Mikołaja

Już 9 grudnia po raz czwarty ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja.

Okazuje się, że prawdziwy święty nie tylko jest patronem wielu rzemieślników ale oprócz darów materialnych ciągle dzieli się dobrocią i miłością. Historię świętego i jego rolę w życiu Kościoła postanowiła przybliżyć lubelska parafia na Czwartku nosząca wezwanie św. Mikołaja.

Już po raz czwarty z okazji odpustu odbędzie się orszak św. Mikołaja a przed nim także imprezy towarzyszące. – Chcemy pokazać, kim naprawdę był święty biskup z Miry, słynący ze swojej wrażliwości na cierpienie i ubóstwo, ikona miłosierdzia i dobroczynności – mówi proboszcz parafii św. Mikołaja w Lublinie ks. Piotr Kawałko. - Jako główny organizator wydarzenia chcemy pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności oraz wrażliwości na potrzebujących – podkreśla.

Jednym z głównych zadań Orszaku będzie spotkanie św. Mikołaja z chorymi dziećmi. Odwiedzi on m.in. dzieci w domach dziecka, małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Prof. Gębali, dzieci niepełnosprawne i niewidome oraz dzieci w szpitalu chorób zakaźnych przy ul. Biernackiego.

W tym roku Orszak św. Mikołaja rozpocznie się 9 grudnia, w sobotę, na Rynku Głównym Starego Miasta o godz. 12.00, gdzie przybędzie w karecie konnej prawdziwy św. Mikołaj. Wszystkim obecnym na placu dzieciom rozda upominki i zaprosi do swojego orszaku w kierunku kościoła św. Mikołaja. Po przybyciu na wzgórze Czwartek odbędzie się jarmark św. Mikołaja, kiermasz, występy zespołów muzycznych (m.in. Góralski zespół Hanki Rybka z Zakopanego oraz orkiestra dęta dziecięca z Szastarki).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama