Nowy numer 23/2020 Archiwum

Perełki z biblioteki na sprzedaż

Ponad 5,5 tys. egzemplarzy przygotowała Biblioteka KUL dla miłośników książek. Wiele z nich to prawdziwe perełki, których w księgarniach nie można już kupić.

Kiermasze książek w Bibliotece KUL są wieloletnią tradycją. Zwykle w ciągu roku odbywały się dwa. Pierwszy w maju podczas Tygodnia Bibliotek, drugi mikołajkowy na początku grudnia.

- W tym roku nasza biblioteka przechodziła remont, dlatego w maju nie można było zorganizować wiosennego kiermaszu książki. Czytelnicy, którzy przyzwyczaili się do wystawiania przez nas ciekawych pozycji pytali wielokrotnie, kiedy będzie możliwość nadrobienia majowej straty. Zapraszaliśmy wszystkich na mikołajowy kiermasz, który właśnie rozpoczęliśmy w holu naszej biblioteki. Jest w czym wybierać - mówi Barbara Zezula, dyrektor Biblioteki KUL.

Rzeczywiście można się obłowić. Przez trzy dni od czwartku do soboty 2 grudnia biblioteka wystawi na sprzedaż ponad 5,5 tys. egzemplarzy książek i czasopism.

- Na kiermasz przygotowujemy pozycje wieloegzemplarzowe w naszych zbiorach. Przeglądamy magazyny oraz dary, jakie do nas trafiają i sprawdzamy, które tytuły się powtarzają. One właśnie trafiają na kiermasz. Są to głównie pozycje naukowe i popularno-naukowe, ale zdarza się i beletrystyka. Szczególnie w darowiznach zapisywanych na rzecz naszej biblioteki przez różnych profesorów czy po prostu kolekcjonerów książek trafiają się prawdziwe skarby, których nie można już kupić w księgarniach. Na nie szczególnie polują bywalcy naszych kiermaszów - mówi pani dyrektor.

Impreza potrwa do 2 grudnia. W czwartek i piątek biblioteka zaprasza do godz. 19.00, zaś  w sobotę do 15.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama