Nowy numer 21/2020 Archiwum

Cztery pory nocy. Zachęcamy do słuchania rozważań

Kapucyn brat Tomasz Mantyk w pierwszym adwentowym rozważaniu "poniedzielnikowym" mówi o Bogu, który przychodzi na cztery sposoby.

Niedziela jest pierwszym, nie ostatnim dniem tygodnia. Pierwszym, aby dać nam siłę na pozostałych sześć. Dlatego Bóg karmi nas co niedzielę swoim Ciałem i Słowem. Ile z tego w nas zostaje? Ile słów Ewangelii pamiętamy w kolejne dni? Właśnie po to jest "poniedzielnik". Aby przypomnieć sobie Słowo i zobaczyć codzienność w jego świetle. Dobrego słuchania!

Jezus powiedział do swoich uczniów:
"Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!".

Mk 13,33-37

Rozważania brata Tomasza ukazują się także na stronie zniwowielkie.wordpress.com

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama