Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Miziński rozdał „Prezenty z nieba”

– Byłoby pięknie wcielać się w postać św. Mikołaja codziennie – stwierdził sekretarz KEP podczas wydarzenia w auli Caritas w Lublinie. W tym roku prezentami obdarowano 106 osób.

Gdy wymyśliła tę akcję, miała 16 lat. Dzisiaj Dominika Łukaszuk jest na drugim roku studiów na Politechnice Lubelskiej. „Prezenty z nieba” to pomysł realizowany przez wolontariuszy Caritas Archidiecezji Lubelskiej. – Najpierw nasi podopieczni przychodzą do nas na zajęcia i rysują albo piszą, co chcieliby dostać. Pragnienia są różne, od gitary po pluszowe zabawki – wyjaśnia Dominika. Pieniądze na zrealizowanie prezentów w znacznym stopniu pochodzą z cegiełek, które były rozprowadzane podczas balu wolontariusza organizowanego przez Caritas. Cegiełka to koszt 20 zł, a w tym roku na balu bawiło się 800 młodych osób.

Dostępne jest 32% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama