Nowy numer 22/2020 Archiwum

Naszym celem jest niebo

To nieprawda, że młodym się nie chce. Wystarczy popatrzeć na zaangażowanie i entuzjazm tych, którzy przyjechali do Lublina na święto patronalne KSM. Tegoroczne odbywało się pod hasłem: „Idźmy, czyńmy uczniów!”.

Ponad 1000 młodych ludzi w 50 oddziałach archidiecezji lubelskiej – to wielka rzesza młodych, którzy nie chcą biernie spędzić swojego życia. Statut KSM wyjaśnia, że zasadniczym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie oraz upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego. – Mówiąc tak zwyczajnie, chodzi o to, że każdy z nas, młodych, może mieć swój udział w budowaniu świata. To od nas, naszych wyborów i decyzji zależy, jaka będzie przyszłość. Żeby była dobra, chcemy opierać ją na Panu Bogu i, czerpiąc przykład z Ewangelii, iść do drugiego człowieka, szczególnie potrzebującego – mówią młodzi.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama