W tym roku tytuł podczas uroczystej Gali Wolontariatu przyznano więcej niż jednej osobie.
Wolontariuszami roku 2017 zostały nauczycielki i opiekunki szkolnych kół wolontariatu z powiatu włodawskiego. Wspierają one młode osoby i towarzyszą im w działaniach i kampaniach społecznych. Same mają wiele pomysłów. Współpracują z Centrum Wolontariatu we Włodawie. To dzięki nim w całym powiecie funkcjonuje sieć ludzi dobrej woli, którzy pomagają tam, gdzie jest to konieczne.
Wyróżnienia przyznano również Karolinie Goździewskiej, wolontariuszom projektu LubARTowska, wolontariuszom Lubelskiego Festiwalu Filmowego „Mrówkojady”, wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim, Magdalenie i Maciejowi Makarym oraz dziennikarce Agnieszce Krawiec.
Karolina Goździewska to wolontariuszka Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Chorych na Parkinsona, absolwentka fizjoterapii na AWF w Białej Podlaskiej, studentka Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. Zaangażowana w pomoc osobom zmagającym się z chorobą Parkinsona poprzez organizację zajęć zwiększających sprawność fizyczną chorych, która umożliwia im radzenie sobie z trudami życia codziennego, jak choćby wstawanie z łóżka, ubieranie się, zakładanie butów.
Wolontariusze projektu LubARTowska to grupa studentów i osób pracujących, zaangażowanych w projekt rewitalizacji jednej z najdłuższych arterii dawnej dzielnicy żydowskiej w Lublinie, realizowany przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej. Projekt LubARTowska pomaga mieszkańcom „odczarować” ich dzielnicę. Zaangażowani w przedsięwzięcie wolontariusze pokazują dzieciom tam mieszkającym alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu poprzez włączanie ich w działania artystyczne.
Lubelski Festiwal Filmowy „Mrówkojady” rozpoczął się w 2007 roku. Od początku ideą przedsięwzięcia było promowanie filmu autorskiego krótko- i pełnometrażowego, także spoza głównego nurtu. Dziś LFF jest największą w Lublinie i jedną z bardziej znaczących w regionie, międzynarodową imprezą filmową skupiającą autorów i fanów kina z całego świata. W ostatnich dwóch latach wokół festiwalu ukształtowała się silna grupa wolontariuszy, którzy angażują się w różne działania przy organizacji festiwalu: obsługę widza, pomoc w organizacji klubu festiwalowego, fotodokumentację działań. Wolontariusze wykazują się różnymi umiejętnościami i talentami.
Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim to ludzie aktywni, włączający się w różnorodne inicjatywy na rzecz osób potrzebujących. Współpracują ze Stowarzyszeniem „Nasz Dom”, Domem Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim.
Magdalena i Maciej Makary małżeństwem są od kilku miesięcy. Angażują się wspólnie od lat głównie na rzecz uchodźców, prowadzą zajęcia dla dzieci, organizują wycieczki, spotkania o kulturze polskiej z dorosłymi. Z programem pomocy uchodźcom prowadzonym przez Centrum Wolontariatu w Lublinie najpierw związała się Magda. Szybko jednak w działania wciągnęła Maćka.
Agnieszka Krawiec to dziennikarka radiowa i telewizyjna, systematycznie angażująca się w działania społeczne. W ostatnich dniach przekonała swoich znajomych, by wspólnymi siłami przygotować 250 paczek mikołajkowych dla dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej, Kolonii Horbów i Bezwoli. Na prezenty udało się zebrać ponad 2,6 tys. zł. Agnieszka skoordynowała także zakup i dowóz prezentów do ekipy św. Mikołaja, która zawiozła prezenty do dzieci.