Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie zapomnij o świecy na świątecznym stole

Od dwudziestu lat Caritas rozprowadza w Adwencie świece, które warto postawić na wigilijnym stole nie tylko dla dekoracji, ale przede wszystkim dlatego, że są symbolem okazanego miłosierdzia potrzebującym dzieciom.

– To nie są zwykłe świece, które stawiamy, by stół wyglądał ładniej, choć rzeczywiście tak jest, ale świece niosące pomoc dzieciom potrzebującym. A tych niestety jest wiele. Lubelska Caritas szuka różnych sposobów, by wspierać najmłodszych – mówi Mateusz Jocek, rzecznik lubelskiej Caritas.

Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Fundusz „Caritas Dzieciom”. – Ma on gromadzić pieniądze z różnych kampanii i akcji po to, aby pomagać przez cały rok, a nie tylko od święta – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas. – Fundusz „Caritas Dzieciom” służy po pierwsze dofinansowaniu ciepłych posiłków dla dzieci w szkołach naszej archidiecezji. Przeznaczany też jest na stypendia, zarówno socjalne, jak i naukowe. W ramach tego ostatniego finansujemy zakup książek i przyborów szkolnych, dojazd do szkoły, wyjazdy edukacyjne i wycieczki. Kolejnym dużym projektem jest organizowanie wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Finansujemy też pomoc w leczeniu i operacjach dzieci chorych – wyjaśnia ks. Kosicki.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego. To akcja, która już od dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec.

Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Miłosierdzie jest jedno”. Świece, począwszy do pierwszej niedzieli Adwentu, można nabywać w parafiach archidiecezji lubelskiej oraz w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL