Nowy numer 22/2020 Archiwum

Caritas uruchomiła wyjątkową jadłodajnię

Jadłodajnia nosząca nazwę Anielska Przystań, to kolejny projekt lubelskiej Caritas. Celem jak zwykle jest pomoc potrzebującym.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od wielu lat wspiera potrzebujących. W działającym Punkcie Pomocy Doraźnej Caritas każdy może otrzymać pomoc w formie odzieży, butów, sprzętów gospodarstwa domowego i innych niezbędnych w codziennym użytkowaniu rzeczy. Teraz także może otrzymać darmowy ciepły posiłek. 

- To wszystko dzięki działającej przy naszej Caritas Fundacji Dantis - wyjaśnia Mateusz Jocek, rzecznik Caritas lubelskiej. - Została ona powołana kilka lat temu w celu prowadzenia działalności gospodarczej i tym samym zdobywaniu środków na działania Caritas. Fundacja prowadzi firmę cateringową Anielskie Smaki. To właśnie dzięki pieniądzom pozyskiwanym ze sprzedaży posiłków przez Anielskie Smaki została uruchomiona przez Caritas jadłodajnia Anielska Przystań. 

Schemat działania jadłodajni jest bardzo prosty. - Każdy zamawiający catering w naszej fundacji generuje środki finansowe na pomoc potrzebującym, zapewniając im tym samym ciepłe posiłki – wyjaśnia ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

W tym roku Catering Anielskie Smaki odpowiedzialny jest także za organizację i obsługę cateringową podczas niecodziennego wydarzenia, jakim będzie Wigilia Miłosierdzia. Odbędzie się ona 24 grudnia w hali Targów Lublin i zgromadzi ponad 500 potrzebujących osób.

Jadłodajnia Anielska Przystań mieszcząca się w siedzibie Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.30. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama