Nowy numer 44/2020 Archiwum

Żeby nikt nie był sam

Duszpasterze z sanktuarium w Chełmie na czele z proboszczem ks. Andrzejem Sternikiem, zapraszają samotnych na Wigilię.

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie po raz pierwszy organizuje wigilię dla parafian samotnych, nie mających rodziny oraz tych, których dzieci są daleko poza granicami Polski.

- Pomysł na wigilię zrodził się w sercach duszpasterzy, przede wszystkim księdza proboszcza Andrzeja Sternika.  Mając świadomość, że nie każdy z wiernych będzie miał możliwość spędzenia Wigilii Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie, postanowiliśmy przyjść im z pomocą - mówi ks. Paweł Gołofit z parafii NMP w Chełmie. - Potwierdzeniem tych pragnień był fakt, że bardzo szybko znalazły się środki na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia oraz ludzie dobrej woli, którzy zadeklarowali, że przywiozą na parafię tych, którzy sami nie są w stanie dotrzeć - dodaje kapłan. 

Aktualnie trwają zapisy osób, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wigilia odbędzie się w niedzielę 24 grudnia o godz. 15:00 w Sanktuarium MB Chełmskiej. - Chcemy, żeby przebiegała ona dokładnie jak rodzinna domowa Wigilia - podkreśla ks. Paweł. - Nie zabraknie więc modlitwy, życzeń, śpiewu kolęd, domowych potraw i oczywiście dzielenia się opłatkiem.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama