Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dzieci do 16 roku życia jeżdżą za darmo

Wczoraj weszła w życie uchwała Rady Miasta z 10 listopada 2017 r. wprowadzająca bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży.

Prawo do bezpłatnych przejazdów przysługuje dzieciom od lat 4 do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej oraz uczniom szkół podstawowych i klas wygaszanych gimnazjów, ale nie dłużej niż do 16 roku życia. Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, dzieci szkolne powinny mieć przy sobie legitymację. 

Uczniowie komunikacją miejską mogą jeździć za darmo przez cały dzień i po całym mieście. Zdaniem radnych, ma się to przyczynić to zmniejszenia natężenia ruchu pojazdów.

Zwolnieniem z opłat objętych jest ok. 35,5 tys. dzieci. Wprowadzona ulga to koszt dla budżetu miasta ok 3 mln zł rocznie. 

Wszyscy, którzy wykupili wcześniej bilety okresowe, mogą się starać o zwrot pieniędzy w punktach przy ul. Zielonej 5 i Nałęczowskiej 14.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama