Nowy numer 22/2020 Archiwum

Załóż koronę - zostań królem!

Każdy może być królem - wystarczy dołączyć do uroczystego orszaku, który 6 stycznia odbędzie się na ulicach wielu miast Polski. W naszym regionie także.

Pogoda ma być ładna, więc organizatorzy Orszaku Trzech Króli spodziewają się wielu ludzi. W samym Lublinie przygotowano 7 tysięcy śpiewniczków z kolędami i 15 tys. koron.

- Zapraszamy wszystkich na plac Zamkowy, gdzie rozpoczniemy kolędowaniem. Potem pojawią się królowie i gwiazda, za którą wszyscy podążą do lubelskiej katedry. To już sprawdzony scenariusz Orszaku Trzech Króli w Lublinie, który gromadzi zawsze tysiące ludzi - mówi ks. Ryszard Podpora odpowiedziany za Orszak w Lublinie.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowanych jest około 100 osób, w tym uczniowie różnych szkół, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo i Stowarzyszenie "Gostynianum".

- Od kilku lat współpracujemy z różnymi szkołami, najbardziej widoczna jest pomoc uczniów Liceum Plastycznego, którzy przygotowują dekoracje, stworzyli piękną gwiazdę Betlejemską, ogromną kadzielnicę, czy bramę przed Zamkiem, przez którą przejdą królowie. Mniej widoczna pomoc, ale równie ważna to pieczenie ciasteczek, które rozdawane są po Mszy w katedrze, rozdawanie koron i śpiewniczków, pomoc w nagłośnieniu. Za wszystko dziękuję - mówi ks. Podpora.

Tegorocznym orszakom towarzyszy hasło: "Bóg jest dla wszystkich".

Program Orszaku Trzech Króli w Lublinie:

11.15 – Spotkanie na Placu Zamkowy w Lublinie – koncert kolęd
12.00 – procesja orszakowa do archikatedry
13.00 – uroczysta Msza św.
14.00 – kolędowanie w archikatedrze – Pueri Cantores Lublinenses

W niedzielę zaś, 7 stycznia 2018 r., dla uczestników Orszaku wystąpi Zespół Muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua z Poniatowej. Koncert rozpocznie się w archikatedrze o godz. 15.00.

W naszej diecezji orszak przejdą także m.in w Chełmie, Puławach, Łęcznej, Zakrzówku, Kazimierzu Dolnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama