GN 2/2021 Archiwum

Policzono wiernych

Z danych za rok 2016 wynika, że liczba osób chodzących do kościoła spada, jednak w naszej archidiecezji utrzymuje się od kilku lat na podobnym poziomie, a nawet nieznacznie rośnie.

Odsetek wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św, czyli tzw. dominicantes w naszej archidiecezji utrzymuje się od kilku lat w przedziale 36-40 procent. W 2014 roku na niedzielną Mszę, podczas której liczono wiernych przyszło 38, 4 katolików, zaś w roku 2016 było ich 39,4.  To klasyfikuje nas w środkowej części tabeli. Najwięcej osób uczestniczy w niedzielnej Eucharystii w diecezjach tarnowskiej, przemyskiej i rzeszowskiej.

Drugi z badanych wskaźników dotyczy osób przystępujących podczas niedzielnej Mszy św do komunii. W archidiecezji lubelskiej wynosi on 19-20 procent. To z kolei na tle innych diecezji bardzo dobry wynik.

- Od kilku lat obserwujemy, że rośnie liczba osób uczestniczących w pełni we Mszy św. czyli przyjmujących Komunię. Oznacza to, że choć generalnie liczba osób praktykujących w Polsce spada, to ci, którzy chodzą do kościoła robią to świadomie - mówi ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Dane dotyczące ilości osób przychodzących w niedzielę do kościoła i przyjmujących Komunię św. aktualizowane są co roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama