Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Uczennica liceum plastycznego autorką kartki pocztowej

Poczta Polska wybrała początkującą artystkę z lubelskiej szkoły. Anna Myszkowiak z Liceum Plastycznego w Lublinie jest jedną z autorek specjalnej kartki pocztowej.

Poczta Polska wydała karty pocztowe o tematyce bożonarodzeniowej oraz okolicznościowe datowniki i znaczki. Autorką jednej z 9 wydanych w tym roku przez Pocztę Polską kart jest uczennica Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie Anna Myszkowiak.

- O konkursie na projekt kartki dowiedziałam się od naszego katechety na przerwie w szkole. Decyzję trzeba było podjąć szybko, bo na wykonanie projektu było zaledwie kilka dni. Postanowiłyśmy z koleżanką spróbować swoich sił - mówi Ania, uczennica drugiej klasy liceum plastycznego.

Ania nie pochodzi z Lublina, więc zwykle na weekendy jeździła do domu. Tym razem, ze względu na projekt, postanowiła zostać w Lublinie i całą sobotę spędzić w szkole. Rzeczywiście zamiast cieszyć się wolnym czasem, wspólnie z koleżanką przez cały dzień siedziały w pracowni szukając inspiracji i próbując stworzyć kartkę.

- Koło 18.00 w sobotę, po całym dniu pracy, byłyśmy już tak zmęczone, że postanowiłyśmy kartkę wykonać w poniedziałek. Tak się złożyło, że moja koleżanka zachorowała i w poniedziałek zostałam sama. Tylko dlatego ja jestem podpisana jako autorka kartki, ale pomysł i inspiracja były wspólne - mówi skromnie Ania.

Do każdej z kartek wydanych przez pocztę jest też specjalny znaczek i datownik.

Kolekcjonerzy kart okolicznościowych już mogą znaleźć je na Poczcie Głównej w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy