Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zobacz świat biologii z bliska

Nadchodzi Noc Biologów podczas której zarówno UMCS, jak i KUL otworzą swoje laboratoria by każdy mógł się przyjrzeć światu, którego gołym okiem nie widać.

Z roku na rok coraz więcej osób chce z bliska przyjrzeć się temu, nad czym pracują w swoich laboratoriach biolodzy, obejrzeć pod mikroskopem niewidoczny gołym okiem świat bakterii, roślin czy niewielkich zwierząt.

- Noc Biologów jest cyklicznym przedsięwzięciem mającym na celu popularyzację wiedzy o naukach biologicznych. W tym roku odbędzie się ona już siódmy raz i każdy, kto przyjdzie będzie mógł wziąć udział w warsztatach i wykładach, a także samodzielnie wykonać różne doświadczenia – mówią organizatorzy.

W tegorocznym programie znajdują się liczne prezentacje i warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży, ale także do całych rodzin.

Na KUL projekt będzie miał miejsce w Kampusie Poczekajka (ul. Konstantynów 1) w godz. 16.00-22.00.

UMCS zaś zaprasza w godz. 15:00-22:00 do siedziby Wydziału Biologii i Biotechnologii przy ul. Akademickiej 19. Uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem m.in. władz rektorskich UMCS odbędzie się o godz. 15.00 na parterze WBiB.

W ramach tegorocznej "Nocy Biologów" uczestnicy odkryją, co zagraża pszczołom i jakie niewidzialne życie toczy się wokół nas. Zbadają, ile słodyczy jest w cytrynie i zajrzą w głąb czasu przez „lornetkę” skamieniałości. Będzie się można także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o nasionach podróżnikach, roślinach zdobywcach i ich sieciach neuronalnych.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają uczestników Nocy Biologów 2018. Organizatorzy zapraszają gości w każdym wieku, wśród wielu propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama