Nowy numer 23/2020 Archiwum

To już 17. noworoczne spotkanie lubelskich adwokatów

Abp S. Budzik: Obecność jest największym darem, który możemy ofiarować bliźniemu.

11 stycznia lubelscy adwokaci tradycyjnie spotkali się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej przy al. Racławickich 8, żeby złożyć sobie życzenia noworoczne. W uroczystości wzięli udział abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, o. Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, oraz licznie przybyli adwokaci.

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, adw. Stanisław Estreich, witając wszystkich obecnych, przypomniał, że lubelscy adwokaci spotkali się na corocznym spotkaniu opłatkowym już po raz siedemnasty.

Abp Stanisław Budzik z kolei podzielił się ze zgromadzonymi refleksją odnośnie relacji międzyludzkich. Zwrócił uwagę, że słowo prezent, które jest w tym okresie często używane, w wielu językach oznacza obecność. I to właśnie obecność jest największym darem, który możemy ofiarować bliźniemu.


Adw. Seweryna Sajna* jest rzecznikiem prasowym Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama