GN 21/2020 Archiwum

Kurs na nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

Trzy soboty zajęć, a na koniec lutego uroczysty obrzęd ustanowienia.

Zwyczajnym szafarzem Komunii św. jest biskup, prezbiter i diakon. Szafarzem nadzwyczajnym zaś akolita i wierny wyznaczony zgodnie z przepisami prawa kanonicznego.

Kolejna edycja kursu dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Archidiecezji Lubelskiej rozpocznie się w sobotę 3 lutego 2018 r. Zajęcia zaplanowano w Domu Nadziei prowadzonym przez Caritas przy ul. Unii Lubelskiej 15. Będą się odbywać od godziny 9.30 do 13.15. Kolejne spotkania formacyjne przewidziane są na sobotę 10 lutego oraz 17 lutego.

Warunkiem udziału w kursie na szafarza nadzwyczajnego jest złożenie przez księdza proboszcza lub przełożonego zakonnego podania skierowanego do księdza arcybiskupa. Podania należy składać do końca stycznia 2018 r. w kancelarii kurii. Opłatę w wysokości 100 zł od osoby pokrywa parafia.

Kurs zakończy uroczysty obrzęd ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., który zaplanowano na 24 lutego.

Wszystkich informacji udziela ks dr Maciej Staszak, odpowiedzialny za organizację kursu, e-mail: m.staszak@diecezja.lublin.pl.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama