Nowy numer 23/2020 Archiwum

Warsztaty muzyczne z Pawłem Bębenkiem

Niecodzienne oratorium poświęcone Matce Bożej i bł. Honoratowi Koźmińskiemu jest okazją do przeprowadzenia warsztatów muzycznych prowadzonych przez Pawła Bębenka. Najbliższe już w lutym w Lubartowie.

Siostry honoratki przygotowały „Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi z bł. Ojcem Honoratem”, które wystawiono w formie muzycznego oratorium. Premiera odbyła się w grudniu w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie ostatnie lata swojego życia spędził błogosławiony.

Libretto napisała - na podstawie pism bł. Honorata Koźmińskiego - s. Cecylia Anna Duda ze Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi. Nad muzyką pracował Paweł Bębenek, znany polski kompozytor i dyrygent związany z muzyką liturgiczną.

Na podstawie tych doświadczeń powstał cykl warsztatów.

W diecezji lubelskiej planowane są: 23-25 lutego w Lubartowie przy klasztorze u kapucynów, w kwietniu na Poczekajce oraz we wrześniu w Świdniku.

Warsztaty będą miały, oprócz muzycznej strony, także stronę duchową - podprowadzenie do Serca Maryi.

W Lubartowie, gdzie będą najbliższe warsztaty – współorganizatorami są bracia kapucyni wraz ze Stowarzyszeniem "Alwernia" i Fundacją z Różą.

Już można zgłaszać swój udział w warsztatach na stronie Fundacji z Różą

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama