Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Jest to II edycja nagrody, w której wyróżniane są osoby i instytucje realizujące lub wspierające działania wychowawcze.
– Chcemy uhonorować te osoby i instytucje, które w praktyce realizują dobre wychowanie. Chcemy sobie pomagać w ten sposób i tworzyć wzajemne relacje. Wręczymy nagrody w pięciu kategoriach. Mamy nadzieję, że ta gala, stanie się ważnym dorocznym wydarzeniem – podsumowuje Kinga Ozga, pracownik Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Kinga Ozga z Fundacji "Szczęśliwe Dzieciństwo" ma nadzieję, że gala z roku na rok będzie zyskiwać na znaczeniu ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę 21 stycznia o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji Odkrywamy Talenty przy ul. Lubartowskiej 77 w Lublinie.
- Celem nagrody jest promowanie dobrego wychowania poprzez uhonorowanie ludzi oraz instytucji, które swoim działaniem przyczyniają się do upowszechniania i realizowania misji dobrego wychowania – wyjaśniają organizatorzy.
Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach: dla instytucji za właściwą realizację misji dobrego wychowania, dla osób realizujących misję w działaniu, dla instytucji wspierających dobre wychowanie, dla osób fizycznych wspierających misję dobrego wychowania oraz dla sponsorów i darczyńców wspierających finansowo i rzeczowo dobre wychowanie – podkreślają.
– Powstaliśmy po to, by wspierać dzieci z trudnych rodzin. Ale po kilku latach zorientowaliśmy się, iż problem wychowania istnieje zawsze i wszędzie, także w rodzinach zamożnych – wyjaśnia Wacław Czakon, prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Dziś FSzD działa na trzech płaszczyznach. Prowadzi świetlice środowiskowe, Akademię Młodzieżową – program, realizowany przy parafiach oraz Centrum Dobrego Wychowania z programami dla szkół. W ubiegłym roku z samych warsztatów dobrego wychowania w ośrodku w Motyczu Leśnym skorzystało niemal 7 tys. uczniów.
Więcej na temat niezwykłych początków i działalności Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w najnowszym papierowym wydaniu lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.