Przyznano je w pięciu kategoriach. Publikujemy listę wyróżnionych osób i instytucji.
To było coś więcej niż tylko uroczysta gala z wręczeniem nagród. Wydarzenie zakładało ideę spotkania, rozmowy, wspólnego kolędowania i biesiady.
Obok przedstawicieli kapituły „Nagrody dla Dobrego Wychowania” na spotkaniu pojawili się nominowani do nagrody oraz zaproszeni goście, a także rodziny związane z „Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo” i „Fundacją Odkrywamy Talenty”, której siedziba mieści się przy ul. Lubartowskiej 77 w Lublinie, gdzie zorganizowano całe wydarzenie.
- Chcieliśmy uhonorować te osoby i instytucje, które w praktyce realizują dobre wychowanie - podkreślają organizatorzy. To już II edycja nagrody, którą powołała Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Do nagrody zgłoszono 35 kandydatur.
- Wybrano te, które w sposób wyjątkowy realizują ideę dobrego wychowania - wyjaśnia Wacław Czakon, prezes Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo”.
Nagrody przyznano w 5 kategoriach. Oto lista laureatów „Nagrody dla Dobrego Wychowania”:
- Bardzo się cieszymy z otrzymania tej ważnej dla nas nagrody. Nie spodziewaliśmy się tego zaszczytnego wyróżnienia. Dedykujemy ją naszym podopiecznym, pracownikom, współpracownikom i osobom zaangażowanym w misję dobrego wychowania oraz pracy na rzecz drugiego człowieka. Nagroda stanie się dla nas z pewnością motywacją do jeszcze bardziej intensywnych działań – podkreśla Anna Łoś z zarządu katolickiego Stowarzyszenia „Agape”, które działa w Lublinie i w największych miastach regionu. Kolędy w wykonaniu Zespołu UP "Jawor" rp /Foto Gość
W wydarzeniu uczestniczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i lubelska kurator oświaty Teresa Misiuk. Wojewoda zauważył podczas swego wystąpienia, że wychowanie jest istotnie rzeczą fundamentalną i wymaga nieustannej troski i wysiłku.
Śpiew kolęd prowadził zespół Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Jawor”.
Fundacja „Szczęśliwe Dzieciństwo” działa od 28 lat. Prowadzi świetlice środowiskowe, Akademię Młodzieżową oraz Centrum Dobrego Wychowania z programami dla szkół.