Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zdjęcia najlepszych na wystawie w Centrum Spotkania Kultur

Ponad 2 tys. fotografii wykonanych przez wybitnych polskich fotoreporterów można oglądać na Grand Press Photo 2017 r. w CSK

 Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 r. przez magazyn "Press". 

Tegoroczna wystawa składa się z 68 finałowych zdjęć pojedynczych, 10 fotoreportaży, dwóch nagrodzonych projektów dokumentalnych i jednego portfolio. Prezentowane prace jury konkursu wybrało spośród 2,5 tysięcy nadesłanych zgłoszeń.

Zdjęcia zostały podzielone na poszczególne kategorie - Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret - i w każdej kategorii została przyznana nagroda. 

Wśród najlepszych fotografii można zobaczyć m.in. wspomnienia ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, obrazy z romskiego osiedla w słowackich Koszycach, czy też przerażający reportaż z wojny narkotykowej na Filipinach.

Główne miejsce na wystawie zajmuje Zdjęcie Roku, którego autorką jest Anna Bedyńska. Zwycięska fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę, która poświęciła życie na walkę z systemem rosyjskiego sądownictwa. Po 13 latach wyciągnęła syna z kolonii karnej, udowadniając, że jest niewinny.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 22 lutego.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama