Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rower zimą też dobry

W piątek 9 lutego 2018 Porozumienie Rowerowe – Lublin wraz ze stowarzyszeniem Rowerowy Lublin i Lubelską Masą Krytyczną zapraszają na lubelską edycję Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem.

Akcja jest prowadzona w Lublinie po raz pierwszy. Zimowy Dzień Dojeżdżania Rowerem jest międzynarodową akcją, której celem jest zachęcenie mieszkańców do codziennego przemieszczania się po mieście rowerem, niezależnie od temperatury i ilości śniegu na drogach.

Świętując Dzień Zimowego Dojeżdżania Rowerem grupa całorocznych rowerzystów przygotuje symboliczną akcję na Moście Kultury połączoną ze słodkim poczęstunkiem i gorącymi napojami dla przejeżdżających w tym miejscu rowerzystów. Będziemy na nich czekać między 7 a 8.30 rano.

Zimowe przemieszczanie się rowerem po mieście – pomimo niższej temperatury i mokrej nawierzchni – może być równie bezpieczne i w miarę komfortowe dla użytkownika roweru tak jak to jest w cieplejszych miesiącach. Wystarczy odpowiednio się ubrać (na tzw. cebulkę), zadbać o porządne rękawiczki, czapkę i szalik. Należy wyposażyć swój rower w błotniki, a także zadbać o napęd, który w tym okresie jest narażony na niekorzystne działanie wody i soli z dróg.

Dzięki codziennemu przemieszczaniu się rowerem jesteśmy zdrowsi, bardziej zahartowani, mamy lepszą kondycję fizyczną i na nieodległych dystansach – szybciej docieramy na miejsce rowerem niż innymi środkami transportu, nie tracąc czasu na stanie w korkach. Rower podczas jazdy utrzymuje nas w ruchu, dzięki czemu nie jest nam zimno (pod warunkiem, że odpowiednio się ubierzesz). Na zimowe przemieszczanie się nie jest potrzebny specjalny rower, wystarczy o niego zadbać.

Zachęcamy też by w piątek 9 lutego wsiąść na rower i wykonać sobie z nim zdjęcie, a następnie umieścić je na swoim profilu w portalu społecznościowym z hasztagiem #WBTWD i #lublinrowerem Za najlepsze zdjęcie zwycięzca otrzyma od organizatorów akcji atrakcyjną nagrodę – solidny licznik rowerowy.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama