Nowy numer 22/2020 Archiwum

Miłość ma zawsze młode oblicze

Bal na tysiąc par – dosłownie tyle uczestniczyło w XXIV Balu Młodych, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

To nie tylko znakomita okazja do świetnej zabawy, ale i – zdarza się – do nawrócenia. – Pan Bóg ma naprawdę swoje drogi, które mogą wydawać się zaskakujące. Lata doświadczeń w organizacji balu młodych pokazały, że od dobrej zabawy na trzeźwo i spotkania drugiego człowieka może się zacząć poznanie Boga i nawrócenie – mówi Katarzyna Dorota z Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Tegoroczny bal odbywał się pod hasłem: „Miłość ma zawsze młode oblicze”, stąd niespodzianka przygotowana dla uczestników – spektakl o miłości oparty na faktach – świadectwie dziadków jednej z osób zaangażowanych w KSM. – Podczas zabawy co jakiś czas robimy krótkie przerwy na scenki, które opowiadają o miłości dwojga młodych ludzi, ich dojrzewaniu do małżeństwa, ślubie, codziennych zmaganiach. O północy prawdziwi główni bohaterowie opowieści pojawiają się na scenie, by dać nam, młodym, niezwykle cenną radę – że miłość jest zawsze młoda – mówi K. Dorota. Każdego roku bal ma swój motyw przewodni, który inspiruje uczestników w wyborze strojów. W tym roku była to Wenecja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama