Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lubelska Caritas dla małych pacjentów szpitali Lubelszczyzny

Kolejny raz z okazji Dnia Chorego lubelska Caritas przygotowała upominki dla dzieci przebywających w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

Jak co roku spotkanie wolontariuszy Caritas z małymi pacjentami Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie poprzedziła uroczysta Msza św. odprawiona w szpitalnej kaplicy. Przewodniczył jej biskup Mieczysław Cisło.

Po Mszy św. dyrektor lubelskiej Caritas ks. Wiesław Kosicki tym razem z piłkarkami ręcznymi z MKS Perła Lublin i wolontariuszami wręczyli przebywającym na oddziałach DSK dzieciom słodkie upominki.

W tym roku upominki wręczyły piłkarki MKS Perła Lublin   W tym roku upominki wręczyły piłkarki MKS Perła Lublin
Caritas AL
Tradycja obdarowywania małych pacjentów z okazji Dnia Chorego kontynuowana jest w archidiecezji lubelskiej od prawie 20 lat. Inicjatywę tę podjęła wiele lat temu diecezja gdańska. - Dzieci są bardzo szczególną grupą chorych, więc chcemy je w tym dniu wesprzeć - mówi ks. Wiesław Kosicki.

W tym roku lubelska Caritas przygotowała 739 paczek, 400 z nich trafiło do dzieci hospitalizowanych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, a pozostałe do pacjentów innych szpitali w archidiecezji lubelskiej - w Chełmie, Bełżycach, Świdniku, Poniatowej i Puławach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama