Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Weekend ze Staszkiem Kostką

Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza do zapoznania się z niezwykłym świętym. Przewodnikiem w trakcie ćwiczeń duchowych będzie o. Paweł Brożyniak.

Trzydniowe oryginalne rekolekcje ojcowie jezuici odpowiedzialni za Duszpasterstwo Akademickie KUL zaplanowali na 23, 24 i 25 lutego. Związane będą z tym, że rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki.

Wszyscy zainteresowani, zwłaszcza studenci lubelskich uczelni, zaproszeni są na to spotkanie.

Przewodnikiem będzie o. Paweł Brożyniak, dyrektor Liceum Jezuickiego im. św. Stanisława Kostki w Krakowie. Znany jest z ciekawego i treściwego sposobu przemawiania, posiada ogromną wiedzę na temat Stanisława Kostki.

Jak podkreśla w licznych wywiadach, dla niego św. Stanisław Kostka to człowiek, który odkrywa w sobie wielkie pragnienie i chce je zrealizować. Dlatego należy się spodziewać ciekawego słowa i owocnych przeżyć. Weekend ze Staszkiem Kostką   DA KUL Wiadomo już, że w piątek 23 lutego o godz. 18.00 w kościele akademickim KUL zaplanowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze św. Stanisławem Kostką. 

W sobotę 24 lutego o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (budynek naprzeciw kościoła akademickiego) odbędzie się konferencja pod tytułem: „Dlaczego Kostka znaczy więcej?”, którą także poprowadzi o. Paweł. Po konferencji pielgrzymka do Staszka Kostki.

Natomiast w niedzielę 25 lutego podczas każdej Mszy św. w kościele akademickim o. Paweł Brożyniak wygłosi homilię w duchu św. Stanisława Kostki. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele akademickim KUL: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, 19.00, 20.30.

- W tym roku mija 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Dlatego, organizując to trzydniowe spotkanie, chcemy przybliżyć jego osobę i pokazać, że to był prawdziwy święty, a nie taki cukierkowy. Myślę, że studenci i wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w tych wydarzeniach wiele zyskają - tłumaczy o. Michał Masłowski, jezuita i duszpasterz akademicki na KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy