Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaczęło się wielkopostne śpiewanie

Nie są to zwyczajne koncerty, trzeba je traktować, jako spotkania rekolekcyjne. Z założenia każdy etap muzyczny poprzedzony jest słowem głoszonym przez jednego z zakonników.

Wielkopostne śpiewanie to cykl koncertów, które w każdą niedzielę, aż do świąt Zmartwychwstania odbywać się będą u lubelskich dominikanów.

- Nie są to zwyczajne koncerty, trzeba je traktować, jako spotkania rekolekcyjne. Z założenia każdy etap muzyczny poprzedzony jest słowem głoszonym przez jednego z ojców. Część artystyczna ma za zadanie je dopełnić, ma dać atmosferę i czas do refleksji, ma pomóc w głębszym przeżywaniu Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa – wyjaśnia pani dyrektor.

Tematem przewodnim tegorocznych rozważań są słowa „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, które nawiązują do hasła nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Duch, który umacnia miłość”.

Pierwszy koncert za nami. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół Sancta Trinitas i Sonus Veritatis - chór i orkiestra działające przy klasztorze na Złotej w Lublinie.

Koncertom patronuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama