Nowy numer 22/2020 Archiwum

Małżeńska droga do szczęścia

Czy ślub to koniec wolności, czy może początek wieczności? Czy warto chajtać się przed trzydziestką i czy to w ogóle ma sens?

Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty walentynkowej zorganizowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zainteresowanie spotkaniem przerosło oczekiwania organizatorów. Aula pękała w szwach. W debacie wzięli udział: Marcin Gomułka – autor bloga Początek Wieczności, mąż i ojciec, brat Tomasz Mantyk OFM Cap oraz ewangelizatorka Agnieszka Pietrzak.

Najważniejsze powołanie

Każdy z uczestników dyskusji podkreślał, że małżeństwo jest najlepszym obrazem Pana Boga w świecie. – Małżeństwo to Boży pomysł na ludzkość – zwracał uwagę brat Tomasz. – Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda Pan Bóg, patrzcie na szczęśliwe małżeństwa – przekonywał. – A jeżeli ktoś pyta, czy jest w ogóle powołany do małżeństwa, to odpowiedź jest tylko jedna. Każdy jest powołany do małżeństwa – tłumaczył. – Nie ma na tej ziemi człowieka, który nie byłby powołany do małżeństwa.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • PODAJNICK
    24.02.2018 12:03
    Nie każdy jest powołany do małżeństwa. Mówi o tym wyraźnie Ewangelia i listy apostolskie. Nauka Kościoła od zawsze głosiła wyższość powołania do dziewictwa nad powołanie do małżeństwa. Dopiero po SWII tę naukę skrzętnie schowano stąd potem takie opinie jak u brata Tomasza. Ale to jest jego własna opinio theologica a nie Magisterium. Podobnie zresztą jak cala tzw.teologia ciała, która była zaledwie prywatną opinią Jana Pawła II.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama