Nowy numer 49/2020 Archiwum

Małżeńska droga do szczęścia

Czy ślub to koniec wolności, czy może początek wieczności? Czy warto chajtać się przed trzydziestką i czy to w ogóle ma sens?

Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty walentynkowej zorganizowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zainteresowanie spotkaniem przerosło oczekiwania organizatorów. Aula pękała w szwach. W debacie wzięli udział: Marcin Gomułka – autor bloga Początek Wieczności, mąż i ojciec, brat Tomasz Mantyk OFM Cap oraz ewangelizatorka Agnieszka Pietrzak.

Najważniejsze powołanie

Każdy z uczestników dyskusji podkreślał, że małżeństwo jest najlepszym obrazem Pana Boga w świecie. – Małżeństwo to Boży pomysł na ludzkość – zwracał uwagę brat Tomasz. – Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda Pan Bóg, patrzcie na szczęśliwe małżeństwa – przekonywał. – A jeżeli ktoś pyta, czy jest w ogóle powołany do małżeństwa, to odpowiedź jest tylko jedna. Każdy jest powołany do małżeństwa – tłumaczył. – Nie ma na tej ziemi człowieka, który nie byłby powołany do małżeństwa.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama